Rebelbean Rwanda Bwenda
search
  • Rebelbean Rwanda Bwenda
  • Rebelbean Rwanda Bwenda

Rebelbean Rwanda Bwenda

330,00 Kč
S DPH 1 - 2 dny

černý čaj, ostružina, panela

Velikost balení: 250g
Počet
Poslední kusy skladem

Po dvou letech se u nás opět objevuje káva ze zpracovatelské stanice Bwenda v jižní provincii Rwandy. Ve Rwandě běžně funguje systém výkupu a zpracování ve zpracovatelských stanicích, kde se vykoupené třešně loupou, promývají i suší, protože samotní farmáři většinou nedisponují potřebným vybavením. Bwenda byla založena v roce 2019 firmou Rwanda Trading Company (RTC), což je sesterská společnosti našeho importéra Falcon Coffees. Všechny kávy ze Rwandy Falcon nakupuje právě prostřednictvím této organizace. Jedním ze závazků RTC je vzdělávání farmářů v oblasti udržitelného zemědělství, ale i ve finanční stránce produkce kávy. Jejich tréninkovým programem už od roku 2013 prošlo přes 52 000 farmářů a z nich 1 600 využívá nebo využívalo právě stanici Bwenda. 

My jsme tentokrát vybrali kávu, kterou bychom mohli označit za typického zástupce káv z Rwandy – jedná se o odrůdu Red Bourbon zpracovanou promytou metodou. Po dlouhou dobu bylo možné ze Rwandy vyvážet pouze kávy zpracované právě promytou metodou, aby se státu vrátily investice do mnoha mlýnů, které byly vybudovány v rámci podpory kávového průmyslu. Proto si kávy ze Rwandy vždy spojujeme právě s tímto chuťovým profilem.

Jde o šťavnatou, čistou kávu s čajovým tělem. Šálku dominuje výrazná acidita ostružin, která je vyvážená sladkostí panely a lehkou hořkostí černého čaje. Tato káva vynikne jak na espressu, tak i na filtru. Na kávy ze Rwandy, které tradičně přicházejí v pytlích označených obrázkem sloní hlavy, se vždy těšíme. Věříme, že tato káva bude bavit i tebe!

1 ks

Parametry

Pražírna
Rebelbean
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
3/5 Středně intenzivní
Chuťový profil
černý čaj, ostružina, panela
Oblast původu
Rwanda
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
2/3 Střední
Sladkost
2/3 Střední
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.