Penerini Colombia Huila Yovani Hernandez
search
  • Penerini Colombia Huila Yovani Hernandez

Penerini Colombia Huila Yovani Hernandez

158,70 Kč
S DPH 1 - 2 dny
Velikost balení: 150g
Počet
Poslední kusy skladem

Čerstvě pražená, výběrová kávy. Colombie je vhodná na espresso či filtr.

Kolumbie produkuje kávu známou pro svou plnou chuť a jemnou aciditu již od začátku 19. stol. Kolumbie se může pochlubit širokou škálou podnebí a geografických podmínek, díky čemuž se kolumbijské kávy mohou pyšnit specifickým aroma i chutí. To zároveň znamená, že čas sklizně se v různých regionech velmi lišit. Kolumbie produkuje čerstvé plodiny v různých oblastech po čas celého roku.

 

Pro Yovani Hernandeze je štěstí dobře vykonaná práce. To aplikuje i na svou kávu a používá pečlivé kultivační a zpracovatelské techniky, jejichž výsledkem jsou vysoce kvalitní sklizně, jako tento pink bourbon.

 

Yovani Hernandez pěstuje kávu již více než 25. let, farmu zdědil po svém otci. Díky úspěšné kultivaci zaměřené na kvalitu koupil tři další farmy. Nyní mu patří celkem 12 hektarů. Vyšší ceny výběrové kávy mu pomohly zlepšit kvalitu života jeho rodiny, jeho snem je kávu prodávat přímo pražírnám za pevnou cenu. To by Yovanimu poskytlo jistotu a kompenzovalo by odměnu za jeho tvrdou práci. Kromě Pink bourbonu Yovani pěstuje také Caturu, Geishu, Castillo a další kolumbijské odrůdy. 

 

Yovani třesně sklízí selektivně, to znamená, že sklizeň probíhá ručně a sklízí se pouze zralé třešně, ty nezralé se nechávají na keřích dozrát. 

Doporučená příprava 

Espresso:

množství kávy: 18 g (double)

teplota vody: 92 °C

Výsledná váha nápoje: 45 g (double)

Extrakce: 25 - 28 vteřin

1 ks

Parametry

Pražírna
Penerini
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
2/5 Střední
Chuťový profil
Karamel, Oříšky, Broskve
Země původu
Kolumbie
Oblast původu
Huila
Farma
Finca La Esperanza
Kyselost
1/3 Nízká
Hořkost
2/3 Střední
Sladkost
2/3 Střední
Metoda zpracování
Washed (Promývaná)
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.