Rebelbean Costa Rica La Candelilla
search
  • Rebelbean Costa Rica La Candelilla

Rebelbean Costa Rica La Candelilla

330,00 Kč
S DPH 1 - 2 dny
Velikost balení: 250g
Počet
Poslední kusy skladem

Měli jsme to štěstí procestovat Costa Ricu a navštívit tamní kávové plantáže a farmy. Mezi nimi i zpracovatelskou stanici La Candelilla, odkud k nám připluly pytle právě této kávy. Stanici vede rodina Sanchez, která farmaří na 70 hektarech úrodné půdy. Ročně zpracují 100 tun zelených zrn, což je pro představu asi 500 tun surových kávových třešní. A to už je pořádná nálož práce – proto se o farmy a mlýn stará všech sedm sourozenců rodiny Sanchez. 

Costa Rica je vyspělá, bohatě působící země s dobrou infrastrukturou. I z toho důvodu je rozměr rodinné farmy poněkud jiný než například v Guatemale nebo Peru. Oblasti pro pěstování kávy v okolí hlavního města San José jsou pestré a mikroklima mezi nimi dost odlišné. Konkrétně Tarrazú, odkud pochází tato zrnka je oblast s vysokými nadmořskými výškami a strmými zelenými úbočími. Líbilo se nám tu nejvíc ze všech navštívených farem. Zpracovatelská stanice běžela jako perfektně namazaný stroj, který během sklizně fungoval 22 hodin denně. Zbylé dvě hodiny dne byly vyhrazeny pro čištění strojů, takže vlastně nonstop provoz. Však taky není divu, že Sanchezové mají v kanceláři batch brew bunn na 3 litry kávy.

Rodina Sanchez je mimo jiné zapojená do projektu Bean Voyage, který propojuje farmáře z celé země, aby posílili svou pozici na trhu, ale měli také možnost se vzdělávat a zlepšovat. Program se zaměřuje na ekologii, biodiverzitu, zachovávání jedinečných ekosystémů Kostariky, ale i na férové ceny kávy a dlouhodobou spolupráci s importéry. 

Kávu z téhle farmy máme v pražírně už poněkolikáté a její kvalita je obdivuhodně stabilní. V chuti vždy vyniká lehčím středním tělem, celkově je vyvážená, delikátní a jemná. Kombinace sladkého ovoce, komplexní acidity a jemné květnaté aromatiky spolu ladí naprosto perfektně! 

1 ks

Parametry

Pražírna
Rebelbean
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
3/5 Středně intenzivní
Chuťový profil
Mandarinka, Anýz, Lipový květ
Oblast původu
San Marcos, Tarrazu
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
1/3 Nízká
Sladkost
2/3 Střední
Metoda zpracování
Honey (Medová)
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.