Upraženo Colombia Excelso
search
  • Upraženo Colombia Excelso
  • Upraženo Colombia Excelso
  • Upraženo Colombia Excelso

Upraženo Colombia Excelso

239,00 Kč
S DPH 1 - 2 dny
Velikost balení: 250g
Počet
Skladem

COLOMBIA/ARABICA

EXCELSO EP 2021/22

Cuppingové skóre: 83 = VÝBĚROVÁ KÁVA

O kolumbijské kávě

Kolumbijskou kávu zná každý. Ještě aby ne! Země totiž patří mezi největší vývozce kávy už od 19. století. Díky různorodému podnebí a geografickým podmínkám najdeme v kolumbijské kávě každý to své, její variabilita je totiž nekonečná. Obecně kolumbijská káva pochází ze tří regionů: ze severu (kde je káva zemitější, hutnější), z centra Kolumbie (místní káva začíná být více citrusová a svěží) anebo z jihu, zdejší káva je jemná, sladká a ovocná. Kávová družstva poctivě pracují na rozvoji svého oboru, to se odráží i v množství certifikátů, které kolumbijská káva každoročně získává.

O zpracování

Naše Kolumbie pochází od drobných farmářů z nejznámějších oblastí pěstování kávy. Zemědělci obvykle používají tradiční plně promytý způsob zpracování. Třešně jsou ručně sbírány a poté rozdrceny, obvykle na farmě. Po rozvláknění se káva fermentuje v tancích po dobu 26 až 36 hodin. Poté se zrna položí na parabolická lůžka k sušení po dobu až 20 dnů. 

O chuti

Tmavěji pražená Kolumbie skvěle vynikne na espresso, díky ní bude každý šálek kávy skvělým zážitkem! Má plné, velmi výrazné karamelové tělo s jemnou dochutí jablek a citrusů.

2 ks

Parametry

Pražírna
Upraženo
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
4/5 Intenzivní
Chuťový profil
Karamel, Oříšky, Jablka, Citrusy
Země původu
Kolumbie
Oblast původu
Huila
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
1/3 Nízká
Sladkost
2/3 Střední
Metoda zpracování
Washed (Promývaná)
Sklizeň
2020/2021
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.