Upraženo Nicaragua
search
  • Upraženo Nicaragua

Upraženo Nicaragua

169,00 Kč
S DPH 3 - 5 dní
Velikost balení: 125g
Počet
U dodavatele

NICARAGUA/ARABICA 

FINCA AURORA HONEY

Cuppingové skóre: 85,5 = VÝBĚROVÁ KÁVA

O nikaraguajské kávě

Ve střední Americe určitě najdeme země, které jsou pěstováním kávy známější než právě Nikaragua. Byla by ale chyba myslet si, že nikaraguajská káva nestojí za ochutnání, právě naopak! Místní kávu ovlivňuje geografie - stát je označován jako země jezer a sopek, což tvoří zajímavou kombinaci pro pěstování výborné kávy. Mnoho producentů s kávou experimentuje s pěstováním nejen nových odrůd, ale také s metodami zpracování.

O podmínkách pro farmáře

Naše káva Diamond pochází z oblasti Minas Gerais v jihovýchodní části Brazilie. V této úrodné oblasti kávu pěstuje téměř každý. Proto zde funguje velké množství družtev, díky kterým mají jeho členové možnost zdravotní podpory, stipendií či dalšího vzdělávání v oblasti zemědělství. Ve všech projektech je kladen velký důraz na udržitelné zemědělství a kroky vedoucí k snížení negativního vlivu pěstování kávy na životní prostředí. Mezi ekologické formy pěstování kávy se řadí například shromažďování vody ze zpracovatelských mlýnů, která se pomocí speciální techniky dále využívá při čištění odpadních vod. Pro většinu obyvatel je kávovník hlavním zdrojem příjmů, a proto se mu místní farmáři věnují s láskou.

O chuti

Kávové plantáže se nachází ve výšce nad 1100 m.n.m, což chuti kávy zaručuje vysokou kvalitu. Káva Brasil Diamond je proslulá sladkou a vyváženou chutí, kterou odborníci ohodnotili cuppingovým skóre 82,5, což značí, že se jedná o výběrovou kávu. Chuť je jemná a snoubí se v ní čokoládové a oříškové tóny s ovocným nádechem. Aroma je příjemné, neobsahuje stopy hořkosti. Pro své vlastnosti se skvěle hodí především na přípravu espressa, potěší ale také milovníky alternativních způsobů přípravy. 

Tato káva je zpracována metodou natural, neboli suchou metodou, které je ze všech metod nejstarší. Při pečlivém sběru a sušení nabízí káva zpracovaná suchou metodou výborné aroma a sladkou chuť. Někteří ji přirovnávají k ovocnému salátu nebo kompotu. Jde navíc o nejekologičtější metodu zpracování.  Po sběru se kávové třešně rozprostřou v tenké vrstvě k sušení na slunci, kde se musí pravidelně obracet a po vysušení je nutné mechanicky očistit zrnka od dužiny se slupkou. Pokud je celý proces proveden správně a zodpovědně, dodá kávě „plnější tělo“ a velmi zajímavou chuť s nádechem ovoce.

0 ks

Parametry

Pražírna
Upraženo
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
3/5 Středně intenzivní
Chuťový profil
Mléčná čokoláda, třtinový cukr, dušená jablka, mango
Země původu
Brazílie
Oblast původu
Finca Aurora
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
2/3 Střední
Sladkost
2/3 Střední
Metoda zpracování
Honey (Medová)
Sklizeň
2021/2022
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.