Honzova káva Jamaica Blue Mountain
search
  • Honzova káva Jamaica Blue Mountain
  • Honzova káva Jamaica Blue Mountain

Honzova káva Jamaica Blue Mountain

1 372,00 Kč
S DPH 3 - 5 dní

Káva Jamaica Blue Mountain od pražírny Honzova káva netřeba dlouze představovat. Jamaica Blue Mountain je světovou špičkou mezi kávami - kávovým klenotem Karibiku - a proto i její cena této kvalitě odpovídá. Najdete v ní jemnou kyselost a skvěle neobvyklou sladkost, která z této kávy dělá jedinečný chuťový zážitek.

Velikost balení: 250g
Počet
U dodavatele

Jamaica Blue Mountain je stále jednou z nejvzácnějších a nejvyhledávanějších gurmánských káv na světě. Káva byla z ostrova Martinik v roce 1728 převezena na Jamajku (přesněji pašována) a až do roku okolo 1838 byla káva pěstována otroky. Podél východního pobřeží ostrova vede rozsáhlá horská krajina, která nese název Blue Mountain (Modré hory). Název "Blue Mountain" dostal tento horský region částečně proto, že v 1600 metrech nad mořem se nachází vrcholy, které jsou trvale obklopeny mlhou. Tato mlha při pohledu z dálky dává horám modrý odstín. Na tomto místě jsou nejlepší vlastnosti pro pěstování kávy: optimální výška, výživnější půdy, dostatek deště a především husté mlhy typické pro Blue Mountain. Pouze káva, která roste v regionu může být označena "100% Jamaica Blue Mountain".

Jamaica Blue Mountain je také jediná káva, která je exportována v dřevěných sudech (70 kg, 30 kg a 15 kg). Velmi jemná kyselost, velmi příjemná chuť, neobvyklá sladkost a vynikající tělo unikátního charakteru dělají z této kávy tu nejlepší a nejvyhledávanější kávu světa. Jednoduše káva, která by se měla ochutnat alespoň jednou za život!

Parametry

Pražírna
Honzova káva
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
2/5 Střední
Chuťový profil
Jemná, Krémová, Nasládlá
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
1/3 Nízká
Sladkost
2/3 Střední
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.