Upraženo Burundi
search
  • Upraženo Burundi

Upraženo Burundi

259,00 Kč
S DPH 1 - 2 dny

Burundi je vzácnou kávovou komoditou. Jedná se o výběrovou kávu od pražírny Upraženo. Chuťově zde najdeme bobulovité ovoce, citrusy a jedinečným podtónem je chuť černého čaje s ibiškem.

Velikost balení: 250g
Počet
Poslední kusy skladem

BURUNDI/ARABICA

TURACO Scr. 15+ FW RFA

Chuťový profil: Bobulovité ovoce, černý čaj s ibiškem, citrusy.

Cuppingové skóre: 85,5 = VÝBĚROVÁ KÁVA

O burundské kávě

Hledáte kávu, do které se zamilujete po prvním doušku? Právě jste ji našli! Každým rokem milovníci kávy z celého světa čekají na sklizeň burundské kávy. Místní neprodukují žádné obrovské množství, každý zemědělec se stará přibližně o 200 keřů, místní káva ale patří mezi ty nejkvalitnější a nejchutnější na světě. Je to dáno vysokou nadmořskou výškou, pěstováním ve skutečně malém množství a také tím, že pro místní je pěstování kávy existenčně důležité, na své kávě si proto dávají mimořádně záležet.

O podmínkách pro farmáře

V Burundi se káva pěstuje poměrně krátkou dobu. Kávovníkové keře (Coffea arabica) přivezli do země v 30. letech 20. století Belgičané, kteří až do roku 1962 Burundi spravovali. Soukromé zpracovatelské závody se v tomto středoafrickém státě profilovaly až po občanské válce v roce 2006. Malí farmáři se starají zpravidla o 200 rostlin kávovníků, sklízejí je ručně. Zemědělce z oblasti Kayanza shromažďuje družstvo Greenco, které se stará o materiální zázemí a také o systematické vzdělávání místních členů. Společnost se také podílí na zvyšování zaměstnanosti mladých lidí, jejich nezaměstnanost v Burundi dosahuje 50 %. Místním neni cizí ani ekologie - všechny zpracovatelské stanice mají vlastní čističky vody a využívají solární energii. 

O chuti

Kávové plantáže se nachází ve výšce do 1 800 m.n.m, díky čemuž má káva nižší aciditu. Místní káva je známá především ovocným aroma.

1 ks

Parametry

Pražírna
Upraženo
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
3/5 Středně intenzivní
Chuťový profil
Bobulovité ovoce, Černý čaj s ibiškem, Citrusy
Země původu
Burundi
Oblast původu
Ngozi & Kayanza
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
2/3 Střední
Sladkost
2/3 Střední
Metoda zpracování
Washed (Promývaná)
Sklizeň
2022
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.