• Vyprodáno
BotaCoffee Peru Swiss Water Organic Decaf
search
  • BotaCoffee Peru Swiss Water Organic Decaf
  • BotaCoffee Peru Swiss Water Organic Decaf

BotaCoffee Peru Swiss Water Organic Decaf

271,72 Kč
S DPH

Káva Peru Swiss Water Organic Decaf je bezkofeinovou kávou od firmy BotaCoffee, která vás potěší sladkou chutí s podtónem máslových sušenek.

Velikost balení: 250g
Počet
Vyprodáno

Káva Peru Swiss Water Organic Decaf je bezkofeinovou kávou od firmy BotaCoffee zpracovanou tzv. Water metodou, která zbavuje kávu kofeinu při zachování její chuti. Tato metoda zpracování je nejšetrnější, protože se při ní používá pouze voda, kde se pomocí principu osmózy z kávy odstraní kofein. Chuťový profil se pohybuje ve sladkém spektru.

Water metoda:

Jak již bylo řečeno - jedná se o zpracování kávy kofeinové na bezkofeinovou. Celý proces začíná přípravou "výluhu". Poměrná část kávy se máčí v horké vodě a nechávají se z ní uvolňovat aromatické oleje a kofein. Tím jsou zrna znehodnocena a už se nedají dále zpracovat. Nicméně v této metodě jde právě o onen výluh, který je následně přefiltrován uhlíkovým filtrem a zbaven kofeinu. 

Takto upravený již není schopen pojmout aromatické oleje, protože je jimi přesycený, ale opět dokáže pojmout kofein. Nyní přichází na řadu kávová zrna, která jsou ve výsledku prodávána jako bezkofeinová káva. Zrna se opětovně namáčí do zmíněného výluhu a uvolňují do něj svůj kofein. Následně se z výluhu opět odfiltruje kofein a zrna jsou do něj opětovně máčena. Tímto káva ztratí veškerý svůj kofein při minimálním znehodnocení kávového aroma. Proces běžně trvá kolem 10 hodin. Díky tomu je časově i finančně nákladný, ale výsledná chuť za tuto námahu stojí.

Parametry

Pražírna
Botacoffee
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
2/5 Střední
Chuťový profil
Máslové sušenky
Země původu
Peru
Kyselost
2/3 Střední
Hořkost
2/3 Střední
Sladkost
3/3 Vysoká
Metoda zpracování
Washed (Promývaná)
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.