• Vyprodáno
BotaCoffee India Malabar AA Monsooned
search
  • BotaCoffee India Malabar AA Monsooned
  • BotaCoffee India Malabar AA Monsooned

BotaCoffee India Malabar AA Monsooned

242,50 Kč
S DPH

Káva India Malabar AA Monsooned od pražírny BotaCoffee je tzv. Monzunovou kávou. Potěší vás lehká kořeněná chuť, s mírným mandlovým aroma až lehce do tabáku.

Velikost balení: 250g
Počet
Vyprodáno

Při zpracování této kávy se původně neplánovaný úkaz stal cíleným. Pouze hrstka druhů kav, především z pobřeží Malabar v Indii, má ve svém zpracovatelském postupu přeidanou fázi tzv. "monzunování". Káva je celkově jemnější s chuťový profil spíše do hořka. Snoubí se zde lehká kořeněná chuť, s mírným mandlovým aroma až lehce do tabáku. Tuto kávu ocení spíše příznivci hořčí, jemnější kávy.

Monzunování:

Proces je zařazen hned po sklizni. Původně se káva přepravovala v pytlích po moři z Indie do Evropy, což zabralo mezi 12 - 16 týdny. Zrna tak nebyla dostatečně chráněna proti podnebním podmínkám. Zrna se díky vlivu moznuzových větrů, které s sebou nesly velké množství vláhy, odbarvila ze světle zelené až na žlutou barvu a nabobtnala. Vivem tohoto neplánovaného úkazu zmizela ze zrn kyselost (acidita). Chuť se celkově zjemnila a obohatila.

Nyní se káva přepravuje jinak, nicméně oblíbenost monzunové kávy nepolevila. Proto se farmáři přizpůsobili. Po očesání kávových třešní a jejich očištění se na několik týdů uskladní ve speciálních otevřených skladech, kde jsou zrna vystavena obdobným podmínkám, jako tomu bylo v minulosti při přepravě po moři.

Parametry

Pražírna
Botacoffee
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
3/5 Středně intenzivní
Chuťový profil
Silná, Kořeněná, Lehce tabáková, Decentně mandlová
Země původu
Indie
Kyselost
Nekyselá
Hořkost
3/3 Vysoká
Sladkost
1/3 Nízká
Metoda zpracování
Washed (Promývaná)
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.