Coffeespot India Monsooned Malabar
search
  • Coffeespot India Monsooned Malabar
  • Coffeespot India Monsooned Malabar

Coffeespot India Monsooned Malabar

168,00 Kč
S DPH 1 - 2 dny

Káva India Monsooned Malabar od pražírny Coffeespot se řadí mezi tzv. Monzunové kávy. Má chuť lehce zemitou, s tóny hořké čokolády, mandlí a koření. Někteří v ní cítí i lehký nádech tabáku. Hodí se jako odpolední káva, kdy není potřebné zatěžovat organismus přílišnou aciditou. 

Velikost balení: 250g
Počet
Poslední kusy skladem

Monzunování:

Proces je zařazen hned po sklizni. Původně se káva přepravovala v pytlích po moři z Indie do Evropy, což zabralo mezi 12 - 16 týdny. Zrna tak nebyla dostatečně chráněna proti podnebním podmínkám. Zrna se díky vlivu moznuzových větrů, které s sebou nesly velké množství vláhy, odbarvila ze světle zelené až na žlutou barvu a nabobtnala. Vivem tohoto neplánovaného úkazu zmizela ze zrn kyselost (acidita). Chuť se celkově zjemnila a obohatila.

Nyní se káva přepravuje jinak, nicméně oblíbenost monzunové kávy nepolevila. Proto se farmáři přizpůsobili. Po očesání kávových třešní a jejich očištění se na několik týdů uskladní ve speciálních otevřených skladech, kde jsou zrna vystavena obdobným podmínkám, jako tomu bylo v minulosti při přepravě po moři.

1 ks

Parametry

Pražírna
COFFEESPOT
Druh
100% Arabica
Stupeň pražení
3/5 Středně intenzivní
Chuťový profil
Lehce zemitá, Hořká čokoláda, Mandle, Koření, Nádech tabáku
Země původu
Indie
Kyselost
Nekyselá
Hořkost
1/3 Nízká
Sladkost
1/3 Nízká
Metoda zpracování
Natural (Suchá)
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.